2017. április 02. 18:35 - SportBetyárok

Puskás 90!

- Győzelemmel ünnepelte a Honvéd Puskás Ferenc 90. születésnapját!

Remek hangulatban ünnepelte a kispesti publikum a világ egyik valaha volt legnagyobb focistáját, Puskás Ferencet. A mérkőzés elején görögtüzekkel, Puskás Ferencet ábrázoló kartonlapok felemelésével, és a 'Harcoljatok a Legendáért' óriás-drapéria kifeszítésével alapozták meg a hangulatot.

A kellemes, már-már nyárra emlékeztető időben feszült egymásnak április 1.-jén a Budapest Honvéd és a Ferencváros csapata, a 20.30-kor kezdődő mérkőzést megelőzően pedig a szép számú kispesti álló szektor remek koreográfiával ünnepelte Öcsi bácsit, aki a szombaton töltötte volna be 90. életévét.

"Legendát nem lehet venni"

Bármennyire is igyekeznek bizonyos alakok (sz.gy.) különböző hadjáratokkal ennek ellenkezőjét állítani, Puskás Ferenc mindig is kispesti volt, ma is az és örökké az is marad.

A Kispest elleni hadjárat már hosszú évekkel ezelőtt megkezdődött: a felcsúti "futball-birodalom" kiépítése során ellopott Puskás név, a 'Bp. Honvéd' felirat kiretusálása egy cikk kedvéért, a Puskás-ereklyék kisajátítása, illetve egy konkrét incidenst kiemelve egy székesfehérváron rendezett mérkőzés, ahol a felcsúti vezetőség határozott kérésére semmilyen Puskás nevét tartalmazó transzparenst nem lehetett kitenni, mert ez az ő csapatuk neve.
A kispesti szurkolók a PUSKÁS, KISPEST, HUNGARY drapériájából csak utóbbi kettőt rakhatták ki a vendég szektorban.

Bár egyesek számára sajnálatos, de legendát nem lehet venni! Igyezhetnek bármennyire bizonyos emberek, a múltat nem hamisíthatják meg, addig legalábbis semmiképpen, amíg Kispest szurkoló él a Földön.

Ha elmegyek sörért, biztos, hogy gól lesz

A mérkőzés eleje remek iramot hozott, a kispesti egyesület már a 2. percben megszerezhette volna a vezetést egy védelmi hiba következtében, Lanzafame elől azonban elrúgták a labdát, Zsótér Donát pedig méterekkel lőtt fölé.

A nagy melegben kiszáradtunk, ezért a 18. perc környékén leszaladtunk némi folyadék-utánpótlásért. Zsótér Donát pedig kegyetlenül kihasználta ezt a helyzetet, és egy viszonylag hosszabb labdavezetés után bal lábbal egy gyönyörű gólt lőtt a bal alsó sarokba. 1-0!

Nem ez volt az első ilyen eset. Elég nagy százalékkal lőnek gólt kispesten, amikor éppen a mosdóba vagy üdítőért állok sorba. Zoltán barátom mondjuk ennél is szerencsétlenebb, az utóbbi pár évben szinte kizárólag az ellenfél góljait látta.

Visszaérkezésünket követően Eppel lövését még védte Dibusz a 25. percben, de a 32. percben már tehetetlen volt: Hidi meseszép indítása után a gólkirályi címre törő Eppel Márton megtisztelt bennünket góljával! 2-0

A 33. percben Holender növelhette volna 3 gólosra a hazaiak előnyét, de lövése nem sokkal ment kapu mellé.

Ez pedig megbosszulta magát, mert bár Marco Rossi mester taktikája bevált, és a Ferencváros nem igen tudott gólhelyzetet kialakítani, egy kispesti védelmi hibát kihasználva Moutari lőhetett ziccerben és megszerezte a szépítő gólt a vendégeknek. 2-1

Volt még egy-két veszélyesebb akció itt is, ott is, de ezekből gól nem született.
A 88.percben még egy nagyobb lehetőség adódott a vendégek előtt, de képtelenek voltak a kapuba találni a kispesti védők gyűrűjében, így maradt a 2-1-es végeredmény.

Összességében egy remek hangulatú és iramú mérkőzést láthatott a mintegy 5700 néző, a családi szektorban helyet foglaló ferencvárosi szurkolók is sportszerűen bíztatták övéiket, mindkét tábor kitett magáért.

Ez az este azonban Puskás Ferencről és csapatáról szólt. Nem felcsútról. KISPESTRŐL!